Отборът на ЦСКА спечели с минималното 1:0 домакинството си на

...

ЦСКА взе минимален успех след първата битка с Базел

Отборът на ЦСКА завоюва с минималното 1:0 семейството си на Базел в първи дуел сред двата отбора от плейофния кръг в шампионата Лига на конференциите.

На националния стадион " Васил Левски " " алените " напълно преобладаваха в мача против швейцарския противник и несъмнено могат да съжаляват, че не означиха повече попадения във вратата на гостуващия отбор.

Единственият гол в срещата падна в 70-та минута, когато Иван Турицов Маурисио Гарсез разиграха отдясно, след което последният центрира остро по земя, а при опита си да почисти топката Серхио Лопес прати кълбото в личната си мрежа.

Преди това пък положителни шансове за ЦСКА се бяха разкрили пред Георги Йомов и Дауда Бамба.

В заключителните минути на срещата момчетата на Саша Илич имаха и съществени искания за дузпа за игра с ръка на Адам Шалай. Главният съдия Дуйе Щрукан обаче отсъди нарушаване в офанзива против унгарският нападател.

Така резултатът остана 1:0 в интерес на " алените ", които ще пътуват за Базел идната седмица с нежен задатък. Реваншът на " Санкт Якоб Парк " е идващия четвъртък (25 август) от 20.00 час българско време.