Отборът на ЦСКА спечели без абсолютно никакъв проблем домакинството си

...

Червена доминация над Берое! ЦСКА наниза пет преди срещата си със Сейнт Патрикс

Отборът на ЦСКА завоюва без безусловно никакъв проблем семейството си на „ Българска войска “ на Берое. „ Червените “ победиха с 5:1 старозагорци в късния неделен конфликт от 4-ия кръг на efbet Лига.

Пътят към триумфа в Борисовата градина стартира още в 5-ата минута, когато Маурисио Гарсес засече подаване на Де Нойер от фланга. 13 минути по-късно новият таран на българския вицешампион – Дюкенс Назон означи първия си гол в шампионата с диагонален удар, останал самичък против Иван Караджов.

Браян Морено пък завърши интригата в 75-ата минута с майсторски удар в долния ляв ъгъл на юношата на „ алените “ Караджов. Шест минути след попадението на колумбиеца, Абубакар Тунгара осъществя доста технично дузпа, отсъдена за неумишлена игра с ръка на Мено Кох. Резервата Иван Турицов осъществя дузпа в петата минута на добавеното време, отсъдена за фал против друга запаса – Туфегджич, а Гарсес означи второто си попадение след подарък от Караджов 60 секунди по-късно.

С успеха ЦСКА събра 10 точки – колкото има и първенецът Лудогорец, разрушил с 5:0 Спартак Варна в петък. За Саша Илич и неговите ученици следва домакинство на Сейнт Патрикс в III-ия кръг на Лигата на конференциите. Заралии остават на 11-а позиция в шампионата, като това е втора поредна загуба като посетител за отбора на Петър Хубчев.

Резултатът не се задържа нулев изключително дълго. В 5-ата минута присъединилият се на фланга Де Нойер бе открит с хубаво подаване и крайният бранител незабавно пренасочи към наказателното, където Гарсес бе на точното място и осъществя.

Десетина минути след попадението Йомов можеше да удвои, само че изстрелът му отблизо разстояние бе отразен по страховит метод с една ръка от Иван Караджов.

Около 120 секунди след обстановката с капитана на ЦСКА в този мач Йомов, Назон получи извеждащ пас и макар че имаше съотборник на няколко метра подходи егоистично и стреля, само че бе непогрешим - 2:0 за ЦСКА. Попадението бе преразгледано и посредством ВАР, само че хаитянинът бе затрупан с метър-два от защитник на гостите.

В 39-ата минута старозагорци регистрираха първия си изстрел. Юсеин опита да изненада Бусато отдалеко, само че ударът му мина към 50 сантиметра над наперчната греда. Две минути пред края на първата част Назон избяга от защитата на гостите и се озова самичък против Караджов, само че стреля много едва в тялото на стража, който не позволи трето попадение.

Второто полувреме започва много мудно, като за това "вина " имаше отборът на домакините, който слде солидния си задатък много смъкна темпото. Четвърт час след началото на полувремето гостите имаха искания за дузпа, само че реферът Железов реши, че Християн Петров не е натиснал състезател на Берое в наказателното поле. Решението на арбитърът бе доказано от ВАР.

В 68-ата минута Асен Дончев означи при една бърза "червена " офанзива, само че засада на Морено, маркирана след това от асистента помрачи настроението на фланговия футболист.

Четири минути по-късно още веднъж той бе основно настоящо лице, като излезе на преференциална позиция, само че стреля в тялото на Караджов.

Туфегджич разчупи по доста добър метод едно нахлуване на домакините от крилото. Сърбинът потърси собствен съотборник към точката за осъществяване на дузпа, Юга прескочи топката по пътя и към Морено, а когато тя се озова в колумбиеца той залъга противник и я насочи майсторски в далечния ъгъл.

Малко след третото попадение на 31-кратните първенци Мено Кох игра несъзнателно с ръка в наказателното поле, а след кракто заседание с ВАР, Железов уточни 11-те метра, от които Тунгара доста невъзмутимо осъществя.

FT / ЦСКА - Берое 5:1

1:0 Маурисио Гарсес 5`

2:0 Дюкенс Назон 18`

3:0 Браян Морено 75`

3:1 Абубакар Тунгара 81` (д)

4:1 Иван Турицов 90+5` (д)

5:1 Маурисио Гарсес 90+6`

ЦСКА: 1 Густаво Бусато, 5 Брадли Де Нойер, 4 Мено Кох, 6 Християн Петров, 16 Асен Дончев, 3 Жеферсон Телес, 15 Тибо Вион, 8 Станислав Шопов, 10 Георги Йомов, 27 Маурисио Гарсес, 9 Дюкенс Назон

Наставник: Саша Илич

Берое: 1 Иван Караджов, 2 Димитър Стоянов, 3 Димитър Пиргов, 7 Лукас Мартинс, 8 Серкан Юсеин, 10 Абубакар Тунгара, 14 Стилиян Николов, 15 Георги Динков, 16 Симеон Мечев, 17 Спас Георгиев, 21 Руи Педро Коимбра