Отборът на ЦСКА-София победи Левски с 3:2 в дербито от

...

ЦСКА-София надви Левски в последното дерби за сезона

Отборът на ЦСКА-София победи Левски с 3:2 в дербито от 35-ия кръг на Първа лига, играно на Националния стадион „ Васил Левски “.

Петият конфликт сред двата отбора за пролетта бе без огромен залог, като „ сините “ бяха без множеството от титулярните си футболисти, до момента в който Христо Янев заложи на по-солиден състав. „ Червените “ преобладаваха през първата част и поведоха в 20-та минута, когато Рафаел Енрике се възползва от неточност на Божидар Митрев и откри резултата. В 34-та минута Паулиньо изравни след груба неточност на Божидар Чорбаджийски. В 57-та минута Кристиян Малинов още веднъж даде преднина на символичните посетители с прецизен изстрел от воле, само че в 79-та минута Станислав Костов възвърне тъждество със страховит гол с пета след центриране от корнер. В последните минути двата тима се отвориха и головите положения се редуваха пред едната и другата врата, като от това се възползваха „ армейците “, които стигнаха до надвит гол в 90-та минута, дело на Рубен Пинто. По този метод ЦСКА-София завоюва с 3:2 и остави жива борбата за третото място в класирането. В другия мач от кръга Берое и Лудогорец направиха тъждество 1:1 в Стара Загора, като „ зелените “ към този момент изостават с две точки от Левски и резервираха минимални шансове да играят плейоф за присъединяване в Лига Европа. /БГНЕС