Отборът на ЦСКА се справи със Спартак Плевен с 82:63

...

ЦСКА с лекция срещу Спартак Плевен и 1/2-финал за Купата

Отборът на ЦСКА се оправи със Спартак Плевен с 82:63 (24:17, 13:14, 29:16, 16:16) в третия четвъртфинал от шампионата за Купата на България по баскетбол за мъже в „ Арена София “ в столицата. На полуфиналите на следващия ден (22 март) от 20:15 часа „ алените “ ще се изправят против спечелилия от последния четвъртфинал сред Балкан и Ямбол. В първия полуфинал от 18:00 часа един против различен излизат Левски и Черноморец.

Баскетболистите на ЦСКА държаха самодейността и водеха през целия мач, а след първите 10 минути резултатът бе 24:17. „ Червените “ дръпнаха с 12 точки след панер на Зейн Ноулс при 37:25 две минути и 20 секунди преди края на първото полувреме. Със серия от 6:0 Спартак Плевен се приближи до 37:31 на почивката.

В началото на третата четвърт разликата падна до 4 точки при 37:33 след прецизен изстрел на Семаджи Хейнс-Джоунс, само че с тройка Алекс Симеонов бързо усили задатъка на „ алените “. Таменанг Чо се разигра за ЦСКА и способства за преднина от 48:37 четири минути след почивката, а малко по-късно след положителни изяви на Симеонов разликата стигна 17 точки. Преди последните 10 минути състезателите на ЦСКА водеха с 66:47, което бе и най-голямата разлика в мача досега. Спартак Плевен не съумя да заплаши водачеството на съперника до края на срещата и „ алените “ ликуваха с класиране на полуфиналите.

Таменанг Чо бе най-резултатен за триумфа на ЦСКА и оформи „ дабъл-дабъл “ от 23 точки и 12 битки, а Алекс Симеонов добави 16 точки и 6 битки.

За Спартак Плевен Семаджи Хейнс-Джоунс способства с 23 точки, 3 битки и 5 асистенции.
Източник: novsport.com