Отборът на ЦСКА се класира за четвъртфиналите в турнира за

...

Чарлс и Йомов класираха ЦСКА на четвъртфинал за Купата

Отборът на ЦСКА се класира за четвъртфиналите в шампионата за Купата на България, откакто записа триумф с 3:1 като хазаин на " Черно море ". В герои за " армейците " се трансфораха новопривлеченият Бисмарк Чарлс и националът Георги Йомов.

Тимът на Бруно Акрапович откри в 10', когато Бисмарк Чарлс се възползва от груба неточност на вратаря Иван Дюлгеров и означи дебютния си гол за ЦСКА. Домакините удвоиха в 39' посредством Георги Йомов, отбелязал от дузпа, отсъдена за фаул на капитана Даниел Димов против 19-годишния Чарлс.

Снимка: Lap.bg

Последваха пропуски на Жорди Кайседо и Брадли Мазику, преди Йомов да повиши на 3:0 при започване на втората част. Бившият състезател на " Славия " получи топката на границата на наказателното поле и се разписа с обмислен изстрел.

" Моряците " върнаха едно попадение посредством Димов, само че това се оказа единственият им прецизен удар в мача.

Така " алените " записаха втори следващ триумф над " Черно море " в границите на седмица, като не престават да нямат проваляне против " моряците " вкъщи в шампионата.

Жребият за идната фаза ще бъде изтеглен в четвъртък.

ЦСКА: 1. Бусато, 4. Кох, 2. Матей, 11. Занев, 10. Йомов, 15. Вион, 20. Тиаго, 18. Мазику, 24. Синклер, 17. Бисмарк, 30. Кайседо

" Черно море ": 25. Дюлгеров, 6. Попов, 27. Димов, 28. Дробаров, 2. Панов, 77. Велев, 23. Алварес, 10. Илиев, 72. Родриго, 29. Касми, 20. Зе Гомеш
Източник: btvnovinite.bg