Отборът на ЦСКА победи Левски за втори път в четвъртфиналните

...

ЦСКА се наложи над Левски и се класира за полуфиналите в НБЛ

Отборът на ЦСКА победи Левски за повторно в четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и се класира за полуфиналите, а за " сините " сезонът приключи.

" Червените " надвиха над Левски с 87:79 (28:21, 21:12:, 17:26, 21:20) като посетители в зала " Триадица " в София във втория дуел от серията и завоюваха с 2:0 победи.
 Снимка 617092
Източник:

Носителят на Купата на България за 2023 година Левски поведе в началните три минути, само че по-късно отстъпи самодейността и баскетболистите на ЦСКА бяха водещи в резултата до края на мача.

Сребърните медалисти за Купата взеха 7 точки задатък след първите 10 минути игра, а до почивката дръпнаха с 16 точки при 49:33. " Сините " наваксаха част от изоставането си в третата част и се приближиха до 59:66 преди финалния интервал, само че ЦСКА не разреши да се стигне до поврат.
 Снимка 617094
Източник:

Венцислав Петков бе най-резултатен за триумфа на " алените " с 20 точки, 3 битки и 3 асистенции, а Таменанг Чо и Андрей Иванов способстваха с по 16 точки. За Левски Джон Флорвиъс се регистрира с 24 точки и 7 битки, а Алън Арнет приключи с 19 точки, 4 битки и 6 асистенции.