Отборът на ЦСКА победи Левски с 85:72 (20:14, 18:15, 21:22,

...

ЦСКА нанесе първа загуба на Левски в баскетболното Вечно дерби

Отборът на ЦСКА победи Левски с 85:72 (20:14, 18:15, 21:22, 26:21) като посетител в зала " Триадица " в София в оспорван финален мач от четвъртия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

" Червените " записаха трети триумф от началото на сезона, а за " сините " провалянето бе първо от четири изиграни срещи.

ЦСКА взе задатък от 6 точки след началните 10 минути игра при 20:14. Гостите имаха леко предимство през първата четвърт, поведоха с 5 точки при 12:7, само че " сините " изравниха преди баскетболистите на ЦСКА още веднъж да пернат в резултата.

" Червените " задържаха преднината си и в средата на втората част поведоха с 9 точки при 27:18, а обстановката при домакините се усложни откакто центърът Джон Флорвиъс натрупа 4 персонални нарушавания. Авансът на гостите доближи 14 точки при 38:14 в последните две минути на първото полувреме, а Левски съумя да понижи изоставането си до 29:38 на почивката.

" Сините " започнаха по-добре второто полувреме и се приближиха на 2 точки при 39:41 в първите три минути от третата част, само че ЦСКА не разреши равнене за момента.

Центърът на гостите Кейлъб Уесън също натрупа 4 персонални нарушавания, а Левски понижи пасива си до 47:48 при оставащи три минути от интервала. Момчил Кадиев изведе домакините напред за първи път за 49:48, само че Брандън Йънг, Васил Бачев и дебютиралият Божидар Аврамов бързо върнаха водачеството на " алените " с три следващи тройки и преди последната част резултатът бе 59:51 за ЦСКА.

С нова тройка Васил Бачев усили задатъка на " алените " до 10 точки при 71:61 при оставащи по-малко от шест минути в срещата, само че Левски понижи до 4 точки - 67:71 пасива си за по-малко от минута.

До края гостите удържаха опитите на " сините " да се приближат още веднъж и стигнаха до успеха.

Кейлъб Уесън бе най-резултатен за ЦСКА с 24 точки и 9 битки, а Брандън Йънг способства с 20 точки и 9 асистенции.

За Левски Златин Георгиев означи 18 точки, 3 битки и 5 асистенции, а 17 вкара Алън Арнет.

В идващия кръг от НБЛ на 4 ноември ЦСКА посреща Черно море Тича, до момента в който на 6 ноември Левски ще гостува на Академик Пловдив.