Отборът на ЦСКА победи Левски с 81:67 у дома в

...

ЦСКА не остави шансове на Левски в баскетболното дерби

Отборът на ЦСКА победи Левски с 81:67 вкъщи в дербито от Националната баскетболна лига. Двубоят в зала " ЦСКА " стартира равностойно, като " алените " взеха първата част с 18:17, а " сините " даже поведоха с точка в първите минути на втората четвъртина, само че по-късно баскетболистите на Росен Барчовски започнаха да преобладават и последователно да натрупат преднина.

На почивката задатъкът на ЦСКА към този момент бе 38:32, а в края на третата част той набъбна на 12 точки. Домакините завоюваха и последната четвърт за крайното 81:67. За ЦСКА най-резултатни бяха капитанът Венцислав Петков и Брандън Янг, които означиха по 17 точки, а Виктор Гергов добави 13. За Левски над всички бе Зейн Ноулс с 15 точки.

ЦСКА заема второ място в класирането на НБЛ с 12 победи и 3 загуби, до момента в който Левски е на десета позиция с 4 триумфа и 11 провали. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg