Отборът на ЦСКА победи Балкан с 82:77 в своята зала

...

Трети мач ще определи победителя от дуела Балкан - ЦСКА

Отборът на ЦСКА победи Балкан с 82:77 в своята зала и прати четвъртфиналната серия в НБЛ във заключителен трети дуел, който ще се състои в петък в Ботевград. Наставникът на столичани Росен Барчовски не можеше да разчита на водача на отбора Георги Боянов, който получи травма в първия дуел, само че това не се отрази на играта на „ алените “. ЦСКА се показа доста мощно и взе водачество в резултата още от първата минута, като в един миг задатъкът им набъбна до 25 точки.

Венцислав Петков завърши срещата за домакините с 18 точки, 5 битки и 5 асистенции. Васил Бачев (5 борби) и Александър Радукич (8 овладени под двата кръга топки и 6 асистенции) нанизаха по 16. Камерън Грегъри приключи с 15 точки и 12 овладени под дата коша топки, а Виктор Гергов осъществя 13.

Георги Герганов означи 19 точки за Балкан. Димитър Димитров приключи с 18 и 9 битки, Сюприйм Хана вкара 10.

Победителят от дуела ЦСКА – Балкан ще срещне на полуфиналите Черноморец Бургас или Левски.

Срещата онлайн изгледа Спортист №1 на България за предходната година Александър Везенков, който неотдавна се прибра в родината след края на дебютния му сезон в НБА с екипа на Сакраменто Кингс.