Отборът на ЦСКА надделя над Черноморец с 88:86 (21:25, 22:18,

...

ЦСКА обърна Черноморец и се затвърди на третото място в баскетболното първенство при мъжете

Отборът на ЦСКА надви над Черноморец с 88:86 (21:25, 22:18, 16:20, 29:23) като хазаин в София в среща от 30-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

" Червените ", които се борят за второто място във краткотрайното класиране, записаха десети следващ триумф и общо 19-и от 27 мача, а четвъртият Черноморец продължава с актив 16-11 и позволи втора поредна загуба.

Двубоят протече доста оспорвано, при високо движение, а цялата първа част мина с замяна на водачеството. След 4 минути, с два следващи коша на Зейн Ноулс ЦСКА поведе с 15:9, само че гостите последователно изравниха играта и в последните секунди след тройка на Джордан Тъкър Черноморец обърна до 25:21.

Бургазлии се откъснаха с 32:21 след серия от 7 безответни точки при започване на втората четвърт. Разликата стигна 12 точки при 38:26 малко повече от 6 минути преди почивката, само че ЦСКА понижи до 4 в средата на частта при 37:41. Малко по-късно Таменанг Чо и Зейн Ноулс означиха за тъждество 41:41, а първото полувреме завърши при 43:43.

Ноулс натрупа 17 точки и 5 битки за " алените " още до почивката, а за Черноморец Тъкър имаше 12 точки.

ЦСКА съумя да поведе след тройка на Чо за 46:45 за старт на третата част, а малко по-късно отново той осъществя за 50:47. Бургазлии не разрешиха на съперника да се откъсне и обърнаха до 52:50 в своя изгода 4 минути след почивката. Последваха положителни моменти за домакините, които поведоха с 54:53 преди Черноморец бързо да си върне водачеството до 61:56 при оставащи минута и половина от третия интервал.

Финалните 10 минути започнаха при преднина 63:59 в интерес на гостите. Черноморец остана водещ в резултата, само че при останащи 5 минути и половина загуби Мунис Туту, който излезе от игра за 5 персонални нарушавания. ЦСКА се приближи на 2 точки при 72:74. Гостите дръпнаха още веднъж с 9 точки и три минути и половина преди края на мача водеха с 81:72. Баскетболистите на ЦСКА наваксаха до 79:81 в идващите минута и половина. С тройка на Венцислав Петков поведоха с 82:81, а Брандън Йънг вкара за 84:81 за " алените " при оставащи 41 секунди. Черноморец понижи с панер на Джордан Тъкър, Йънг бе прецизен от наказателната линия за 86:83 и домакините удържаха успеха.

Зейн Ноулс бе най-резултатен за триумфа с 23 точки и 10 битки, Таменанг Чо добави 19 точки и 4 битки.

За Черноморец Георги Боянов приключи с 28 точки и 8 битки, Джордан Тъкър се включи с 20 точки.

Останалите срещи от 30-ия кръг в НБЛ ще се играят в петък, 14 април.

В идващия си мач на 19 април ЦСКА ще одобри отбора на Ямбол, до момента в който Черноморец ще бъде хазаин на Черно море Тича.