Отборът на ЦСКА 1948 победи Арда при визитата си в

...

Гол от дузпа качи ЦСКА 1948 на върха в efbet Лига

Отборът на ЦСКА 1948 победи Арда при визитата си в Кърджали и се качи на върха в българското състезание с 14 точки. „ Червените “ победиха с 1:0 над отбора от източнородопския град след попадение на Ивайло Чочев от дузпа през първата част. 11-метровият углавен удар бе отсъден за нарушаване на Алекс Петков против Георги Русев.

Най-добрият късмет за равнене от „ сините “ бе пропуснат от Ласана Ндиайе в средата на второто полувреме. Срещата ще се запомни и с дебюта на Парвиз Умарбаев. Бившият халф на Локомотив Пловдив записа към половин час игра, влизайки на мястото на Ангел Бастунов.

Първите минути в Кърджали бяха извънредно бавни. Едва след изминаването на първите 10 минути Ковачев опита първия изстрел в мача, само че топката излезе надалеч в навън.

В средата на другояче тихото полувреме и от двата тима Русев се откъсна и бе съборен в наказателното от Алекс Петков, а основният арбитър Георги Гинчев отсъди дузпа. Зад топката застана Ивайло Чочев, който нямаше проблем да осъществя.

Малко след попадението Христо Иванов опита шанса си отдалеко, само че не бе задоволително прецизен. Към края на полувремето Ковачев проби от крилото до наказателното и насочи към Тилев, само че ударът по земя на левичаря мина около вратата на Наумов.

Ндиайе можеше да изравни в средата на втората част, само че ударът му с глава от близко бе отразен от Наумов, който сподели супер инстикт. При добавката таранът не уцели вратата от към метър.

Влезлият като запаса Тонислав Йорданов също можеше да изравни към 10 минути преди края, само че ударът му със странична ножица не откри очертанията на противниковата врата.

FT/ Арда - ЦСКА 1948 0:1

Ивайло Чочев 31`(д)

Арда: 36 Васил Симеонов, 6 Пламен Крачунов, 8 Милен Желев, 10 Светослав Ковачев, 18 Ласана Н'диайе, 20 Деян Лозев, 24 Алекс Петков, 33 Иван Тилев, 70 Христо Иванов, 77 Илия Юруков, 80 Лъчезар Котев

Наставник: Александър Тунчев

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов, 19 Стив Фуртадо, 22 Реян Даскалов, 14 Хелитон Джордж, 2 Джонатан, 18 Ивайло Чочев, 58 Октавио, 20 Ангел Бастунов, 10 Георги Русев, 9 Александър Колев, 17 Енрике Рафаел

Наставник: Любослав Пенев