Отборът на Царско село записа втора поредна победа над Пирин

...

Царско село шокира Пирин за втори пореден път и погледна смело към спасението

Отборът на Царско село записа втора поредна победа над Пирин Благоевград в границите на седем дни. Днес "царете " надиграха с като посетител "орлетата " в мач от 27-ия кръг на efbet Лига. Лукас Мартинс откри в 40-ата, а Венцислав Христов удвои в добавеното време на първата част, което се оказа и последното попадение в срещата.

/ /

Срещата започва в умерено движение, като домакините имаха леко преимущество в притежанието на топката.

Първата заплаха пристигна в десетата минута Антон Карачанаков получи топката отляво в наказателното поле и незабавно стреля с левия крайник, само че Хадим Ндиае улови, въпреки и в началото да се намеси нерешително.

Две минути по-късно Спас Георгиев стреля мощно пред наказателното поле, само че високо и неопределено.

В 25-ата минута пристигна и първата по-интересна опция за "царете ". Реди Каса пресече пас на Николай Бодуров отдясно в половината на домакините, влезе във вътрешността и шутира, само че прекомерно едва и без проблеми за Янко Георгиев.

Три минути по-късно гостите можеха да поведат в резултата, само че Венцислав Христов направи един от най-големите пропуски през сезона. Жереми Петрис беше изведен чудесно на десния фланг и напредна към наказателното поле, след което центрира към далечната греда, където Венци Христов беше оставен напълно самичък и от към 3 метра нацели дясната греда на Ндиайе. След това топката се удари още веднъж в Христов и излезе в навън.

След тъкмо половин час игра "орлетата " пък получиха отлична опция за откриващо попадение. Стилиян Николов откри в кулоар отляво в наказателното поле Карачанаков, който мигновено шутира с левия крайник, само че в Ндиайе се беше позиционирал добре и улови.

Само минута по-късно неточност в отбраната на Царско село замалко не донесе гол за Пирин. Реди Каса опита да върне топката обратно, само че се получи подаване за Преслав Йорданов отляво в пеналтерията, а нападателят стреля към далечния ъгъл с десния крайник, само че около вратата в навън.

В 38-ата минута "царете " бяха на косъм от попадение. „ Орлетата “ сбъркаха при изнасянето на топката, а Лукас Мартинс лиши и комбинира с Венци Христов, който напредна в половината на домакините, след което върна за бразилеца, който пък с едно допиране откри Айуб Абу. Мароканецът залъга противник отдясно в наказателното поле и стреля, само че около дясната греда на Георгиев.

Минута по-късно Карачанаков стреля от сериозна отдалеченост, само че в навън.

Пет минути преди края на първата част Царско село изненада Пирин и поведе след груба неточност в отбраната на домакините. Ндайе извърши навън, топката хвърча дълго време, а Николай Бодуров опита да почисти, само че се получи рикошет в Лукас Мартинс, който влезе отляво в наказателното поле и стреля около янко Георгиев в далечния ъгъл – 0:1.

В първата минута от добавеното време на полувремето "царете " нанесоха втори удар. Валентино Пулиезе центрира чудесно отдясно в наказателното поле, където Венци Христов се вклини сред Бодуров и Спас Георгиев и стреля тъкмо с глава за 0:2.

Първата по-интересна обстановка за втората част бе на сметката на гостите. В 57-ата минута Лукас Мартинс влезе отляво в наказателното поле на „ орлетата “ и стреля от дребен ъгъл към вратата, само че Янко Георгиев парира удара.

Три минути по-късно "царете " имаха отличен късмет за трети гол. Тимът на Стефано Макопи провежда хубава контраофанзива, при която Айуб Абу напредна в половината на Пирин и по-късно откри вдясно Реди Каса. Албанецът мина доста елементарно около Христофор Хубчев и стреля мощно в близкия ъгъл, само че още веднъж Георгиев беше на мястото си и мазета в ъглов удар.

В 76-ата минута Пирин пропусна страхотна опция да се върне в мача. Венцислав Бенгюзов получи отдясно в наказателното поле и съвсем от аутлинията върна за Иван Тасев, а той даде топката за Станислав Костов, който стреля, само че бе блокиран. Кълбото обаче се озова в Станислав Манолев, който шутира, само че този път Мартин Кавдански застана на пътя ѝ. Домакините имаха искания да игра с ръка на капитана на „ царете “, а обстановката беше прегледана със системата ВАР, само че дузпа не беше отсъдена.

Само минута по-късно Спас Георгиев центрира отдясно в наказателното поле, където Кавдански игра с глава пред погледа на Ндиайе, а топката се насочи към неговата врата, само че Пламен Крумов съумя да избие с глава над гредата в корнер. След неговото осъществяване Преслав Йорданов стреля с глава от границата на вратарското поле, само че около лявата греда на „ царете “.

В 83-ата минута Абу шутира от границата на наказателното поле, само че топката профуча малко над вратата.