Отборът на Царско село пропусна да победи Беласица Струмица от

...

Царско село изпусна Беласица Струмица

Отборът на Царско село пропусна да победи Беласица Струмица от Северна Македония в последната си контролна среща преди подновяването на шампионата. На Националната футболна база в Бояна двата тима приключиха при резултат 2:2.

Отборът на Царско село бе цялостен стопанин на терена през първото полувреме, когато поведе с 2:0, а и пропусна още няколко чисти голови положения в това число и дузпа. Гостите от Струмица съумяха да стигнат до равенството през втората част, когато Никола Спасов направи някои промени в състава си.
Още в 5-ата минута Георги Минчев означи първото попадение в срещата. Дилан Бахамбула даде извеждащ пас към Румен Гьонов, който центрира паралелно на голлинията и Минчев засече в мрежата за 1:0. Малко по-късно Бахамбула стреля рисково от фаул, само че топката мина около десния дирек на вратата на северномакедонците.

>В 23-ата минута резултатът стана 2:0. Минчев бе изведен самичък против вратаря, само че вместо да потърси самичък довеждане докрай на офанзивата подаде към Андерсон Кордейро, който вкара втория гол в срещата.

В 31-ата минута резултатът можеше да стане типичен, само че Уесли Ната пропусна дузпа. Минчев влезе в наказателното поле и бе съборен от вратаря на гостите. Шутът на Ната от бялата точка бе отразен от Димитър Георгиев. Бразилецът опита добавка, само че Георгиев избави и това състояние.

Малко преди края на полувремето новото попълнение Един Бахтич имаше опция да вкара трети гол, само че прати топката в навън. 3 минути по-късно състояние Уесли Ната стреля мощно отвън наказателното поле, само че топката се удари в гредата.

През втората част Беласица съумя да понижи след тъкмо изпълнена дузпа от Александър Милвшев. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на Румен Гьонов в наказателното поле.
В 54-ата минута Един Бахтич стреля рисково от фаул и за малко да изненада вратаря на гостите, само че топката излезе в навън.

В 58-ата минута гостите от Струмица изравниха посредством Давид Калпачки, който пусна топката около Мартин Димитров.

До края на срещата Царско село имаше няколко положителни голови обстановки посредством Андерсон Кордейро, Маренго и Ндонгала, само че по този начин и не съумя да стигне до надвит гол.
Дебют за тима направи новото попълнение Един Бахтич, който изигра цялостни 90 минути. Лоша травма получи Мирослав Будинов, който напусна терена едвам 9 минути, откакто се появи в игра на почивката.
Поради травми в игра не се включиха бранителите Густаво Карбониери и Шарлестон, както и Антон Карачанаков и Антонио Георгиев.

Трима футболисти карат проби в Царско село – централният бранител Ламине Ба, полузащитникът Либан Абдулахи и познатия от престоя си в Ботев Пловдив Дудет Ндонгала. Тяхното бъдеще ще стане ясно до дни.

ЦАРСКО СЕЛО – БЕЛАСИЦА СТРУМИЦА 2:2 1:0 Минчев (5), 2:0 Кордейро (23), 2:1 Милвшев (47-дузпа), 2:2 Калпачки (58)
ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид (46 – Мартин Димитров), Ивайло Марков (46 – Ивайло Иванов), Мартин Кавдански, Ламине Ба, Румен Гьонов, Уесли Ната (75 – Тома Ушагелов), Дилан Бахамбула (46 – Либан Аблудахи)(63 – Илия Джамов), Един Бахтич, Андерсон Кордейро (76 – Алекс Миков), Лудсинио Маренго, Георги Минчев (46 – Мирослав Будинов)(57 – Даудед Ндонгала)