Отборът на Царско село не допусна грешна стъпка при гостуването

...

Царско село хързулна Литекс в ловешкия сняг

Отборът на Царско село не позволи неверна стъпка при гостуването си против Литекс от 18-ия кръг във Втора лига. Възпитаниците на Веселин Великов се постановиха с 1:0 над ловчанлии при извънредно тежки метеорологични условия. Единственото попадение вкара щатният изпълнител за столичани Светослав Диков, за който това бе 15-и турнирен гол през сезона.

Първото полувреме създаде всички по-интересни обстановки, защото изискванията за игра бяха надалеч по-неблагоприятни след почивката. Само 9 секунди бяха минали след първия сигнал на рефера Георги Гинчев, когато Божидар Кацаров от Царско село разтресе десния дирек с мощен шут от 20-ина метра. В 4-та минута гостите излязоха напред в резултата след положително взаимоотношение сред Божидар Кацаров и Реян Даскалов. Капитанът на Царско село проби отляво в наказателното поле и центрира по тревата на тежкия терен. Вратарят Диян Вълков не реши добре придвижването на топката и я пропусна около плонжа си, а Диков вкара на празна врата – 1:0.

Литекс направи някакъв опит да натисне и в 25-ата минута Ангел Лясков прати остро центриране отляво, което накара бранителите на Царско село под паника да чистят. При последвалия корнер настъпи голямо меле току пред вратата Филип Димитров, като шутът от упор на Петко Ганев беше блокиран.

В 29-ата минута домакините от Ловеч имаха искания за дузпа, които не бяха почетени от съдията Георги Гинчев. Кристиян Тафраджийски предизвика обстановката с пробив в наказателното поле, при който първо загуби топката, само че сложният терен му оказа помощ да си я върне. Точно тогава имаше леко препъване от Георги Радев, което очевидно остана неусетно от съдията.

Литекс изтърва златния си късмет в 31-ата минута, когато десният бек Михаил Минков се включи в офанзива и центрира нелошо. Тафраджийски видя, че топката ще дойде зад тила му, по тази причина посегна и просто я заложи за намиращия се малко по-назад Христо Кирев. „ Седмицата” на Литекс нанесе мощен шут, който срещна дясната греда.

През втората част качеството на играта се утежни фрапантно и Царско село нямаше проблем да удържи задатъка си. Победата изравни столичани на върха с Ботев Враца, който също има 38 точки на сметката си. Третият Локомотив София е с 35.

Литекс от своя страна записва трето следващо проваляне. Момчетата на Живко Желев са 12-и с 22 точки, колкото има първият под чертата отбор на Оборище Панагюрище.