Отборът на Тотнъм се наложи с 2:0 над Брентфорд в

...

Тотнъм е все по-близо до Топ 4

Отборът на Тотнъм се наложи с 2:0 над Брентфорд в мач от 14-ия кръг на британската Висша лига.

Домакините стартираха стремително и още в шестата минута можеха да поведат в резултата, само че Лукаш Моура не съумя да преодолее Алваро Фернандес. Шест минути по-късно Серхи Канос имаше нещастието да си означи автогол.

Последваха няколко положителни благоприятни условия за "шпорите ", само че Хюн-Мин Сон и Пие Хойберг не съумяха да се възползват.

Втората част стартира с нов късмет за Тотнъм, само че и Хари Кейн бе отхвърлен от Алваро Фернандес.

Малко след час игра Хюн-Мин Сон въпреки всичко се озова самичък против вратаря и с невъзмутим изстрел прати топката в мрежата и подпечата триумфа на своя отбор.

Така Тотнъм събра 22 точки и към този момент е шести в класирането, до момента в който Бренфорд остава с 16 пункта на 12-ата позиция.