Отборът на Тотнъм разгроми с 5:0 като домакин Евертън в

...

Тотнъм срази Евертън и гледа към Шампионска лига

Отборът на Тотнъм разгроми с 5:0 като хазаин Евертън в мач от 28-ия кръг на британската Висша лига по футбол. Така “шпорите ” се приближиха на три точки от четвъртото място във краткотрайното класиране, което дава квота за присъединяване в Шампионската лига.

В 14-ата минута автогол си вкара Майкъл Кийн, а единствено 3 минути по-късно Хюн-Мин Сон повиши на 2:0. В 37-ата минута Хари Кейн направи резултата типичен – 3:0. Още преди да измине и минута от началото на второто полувреме вкара Серхио Регилон, а Кейн оформи разгрома в 55-ата минута.

В класирането водач е Манчестър Сити с 69 точки от 28 мача, Ливърпул е втори с 63 т (27 срещи), Челси е на трето място с 53 т. (26 мача) и четвърти към този момент е Арсенал с 48 т. (25 мача). Тотнъм е седми с 45 точки от 26 мача. Евертън е на едно място над изпадащите – 17-ти с 22 т. от 25 срещи.

Източник: front.bg