Отборът на Тотнъм постигна минимална победа с 1:0 при домакинството

...

Тотнъм измести Арсенал от четвъртото място с гол от дузпа на Хари Кейн

Отборът на Тотнъм реализира минимална победа с 1:0 при семейството си на Бърнли в дуел от предпоследния 37-и кръг на британската Висша лига.

Единственото попадение на стадион " Тотнъм Хотспър " в Лондон осъществя Хари Кейн от дузпа, отсъдена надълбоко в добавеното време на първата част. Хюн Мин Сон центрира от ъглов удар в наказателното поле на гостите, където бранителят на " шпорите " Давинсон Санчес нанесе удар по посока вратата на " виненочервените ", а топката срещна ръката на Ашли Барнс. След интервенция от страна на ВАР основният рефер Кевин Френд уточни бялата точка, а Кейн бе решителен с изпълнениеот си.

В класирането Тотнъм събра актив от 68 точки и измести градския си противник Арсенал от четвъртото място, защото " топчиите " са с 2 точки по-малко. Бърнли пък е тъкмо над чертата на изпадащите с 34 точки, колкото има и 18-ия Лийдс.