Отборът на Тотнъм постигна изключително важна победа с минималното 1:0

...

Дузпа и Хари Кейн измъкнаха Тотнъм срещу Бърнли и изместиха Арсенал от четворката

Отборът на Тотнъм реализира извънредно значима победа с минималното 1:0 в семейството си на Бърнли в дуел от 37-ия кръг на британската Висша лига. Единственото попадение осъществя звездата на отбора Хари Кейн в осмата минута от добавеното време на първата част след тъкмо изпълнена дузпа.

Наказателният удар беше отсъден поради игра с ръка в наказателното поле на Ашли Барнс и доказан от системата ВАР. През втората част пък точно той можеше да изравни резултата, само че удари греда в 62-ата минута.

По този метод отборът на Антонио Конте измести, най-малко краткотрайно Арсенал от четвъртата позиция, като към този момент има 68 точки. "Артилеристите ", които имат две точки по-малко, играят своя мач от кръга в понеделник против Нюкасъл. Бърнли пък остава в рисковата зона, на 18-о място, с 34 точки. В последния си мач за сезона "шпорите " гостуват на изпадналия Норич, до момента в който Бърнли има още два дуела - посещение на Астън Вила и домакинство на Нюкасъл.