Отборът на Тотнъм победи с 2:1 този на Арсенал в

...

Тотнъм взе дербито на Северен Лондон

Отборът на Тотнъм победи с 2:1 този на Арсенал в дербито на Северен Лондон, изиграно в границите на 35-ия кръг на британската Висша лига. " Шпорите ", които отстъпваха игрово в по-голямата част от дуела, бяха по-хитри и се възползваха от грешките на " топчиите " в отбрана.

В първите минути на срещата Арсенал бе по-активен. " Артилеритите " съумяха да се възползват от неправилност на Серж Орие в 16-ата минута. Десният бек се обърка, а топката попадна в краката на Александър Лаказет. Френският нападател стреля мощно отвън границата на наказателното поле и топката се оплете в мрежата Юго Лорис - 1:0 за Арсенал.

Само три минути по-късно Тотнъм съумя да изравни след дежурната неточност в отбраната за Арсенал. Колашинац върна една топка към Давид Луис по извънредно неприятен метод, бразилският бранител не съумя да я догони, а Хюн-Мин Сон открадна кълбото, заобиколи вратаря Мартинес, и изравни за 1:1. Именно при този резултат приключи първата част.
Източник: fakti.bg