Отборът на Торино надви Болоня с минималното 1:0 при домакинството

...

Торино продължи чудесния си старт на годината

Отборът на Торино надделя Болоня с минималното 1:0 при семейството си от 19-ия кръг на Серия “А”. По този метод “биковете” надградиха върху успеха с 2:0 при гостуването си на Рома преди седмица, а в четвъртък отстраниха Дженоа за Купата на Италия.

Единственият гол в срещата означи Алекс Беренгер още в 11-ата минута. В 39-ата съотборникът му Симоне Верди нацели страничната греда с шут от границата на наказателното поле. В 53-ата същото стори и Данило от състава на гостите, само че с глава след центриране от корнер. В 88-ата Родриго Паласио остана самичък против Салваторе Сиригу, само че стражът съумя да избави неговия удар, с което запази задатъка на своя отбор.
SI SI SI!!!#TorinoBologna 1-0#SFT pic.twitter.com/XFxCUyQMSu
— Torino Football Club (@TorinoFC_1906) January 12, 2020 Така Торино се изкачи на 7-ата позиция в класирането с 27 точки, до момента в който Болоня е 12-и с 23 пункта.
Серия А 19 кръг, неделя 12 януари  Торино 1:0краен резулат  Болоня