Отборът на Страсбург видя края на своята поредица от 5

...

Монпелие категорично приключи поредицата на Страсбург

Отборът на Страсбург видя края на своята поредност от 5 следващи турнирни мача без загуба в Лига 1. У дома хората на Тиери Лоре паднаха с 1:3 от гостуващия Монпелие в 33-ия кръг.

„ Ла Паяд” потвърди сериозните си планове още преди почивката. В 22-ата минута Анди Делор се оказа на точното място, с цел да направи сполучлива добавка след отразен шут на Флоран Моле – 0:1. Шест минути по-късно Монпелие усили преднината си. Гаетан Лаборд ловко загърби пазача си и пропусна дългия пас около себе си, с цел да нахлуе отляво пеналта. Там той центрира точно и без доста мощ, а Моле с хубав шут порази горния ляв ъгъл – 0:2.

Все отново Страсбург върна един гол скоро по-късно. В 34-ата минута Пабло Мартинес се възползва от чудесното центриране на Санин Прчич от ъглов удар и с глава разстреля вратаря – 1:2.

След паузата Страсбург се бори доста за съхраняването на позитивната серия и се оказа посърнал в 86-ата минута. Амбройсе Ойонго направи доста мощен рейд отляво по офанзивата и след влизането си в наказателното поле смъкна с финт бранител на тревата преди да стреля с десния крайник. Стражът Мац Селс отрази шута, но Делор още веднъж беше заел съвършената позиция за още едно елементарно попадение – 1:3.

В класирането Монпелие е 6-и с 51 точки, изоставайки единствено с 3 зад четвъртия в подреждането Олимпик Марсилия. Страсбург е 10-и с 44 пункта.