Отборът на стана поредният 1/16-финалист в Лига Европа, след като

...

Разгром в Атина подпечата билета на Брага за следващата фаза

Отборът на стана следващият 1/16-финалист в Лига Европа, откакто си подсигурява едно от първите две места в Група “G”. Това стана факт след подобаващ триумф с 4:2 над като посетител, с което португалците станаха недостижими за гърците и. Изненадващо в другия мач от групата загуби с 0:1 при визитата си на украинците. Така в последния кръг Брага даже ще има късмет да финишира преди “лисиците” на.

В Атина Брага си свърши работата още през първото полувреме, в което наниза три попадения. В 7-ата Витор Тормена беше прецизен след корнер за 1:0, а след единствено две минути Рикардо Есгайо удвои. Грешка на защитата на гостите разреши на сънародника им Нелсон Оливейра да понижи в 31-вата, само че в последните секунди на тази част Рикардо Орта се разписа за 3:1 в интерес на Брага.

В 83-ата Галено заби най-хубавото попадение за вечерта - 4:1. Минута преди края Ставрос Василантонопулос оформи крайното 2:4.

След седмица Брага приема Зоря, а Лестър е хазаин на АЕК.