Отборът на Спортинг Хихон спечели с 2:0 срещу гостуващия Ейбар

...

Спортинг Хихон с уверена крачка към 1/8-финалите за Ла Копа

Отборът на Спортинг Хихон завоюва с 2:0 против гостуващия Ейбар в първа среща от 1/16-финалите за Купата на краля. Урош Джорджевич (54) и Нефтели (86) вкараха за отбора от Астурия. Реваншът е при започване на декември. Гостите от “Ипуруа” заложиха на висока преса в първите минути и затрудниха своя противник. Постепенно хихонци изместиха линиите си по-напред и започнаха да нападат по-често. В 38-ата минута Джорджевич стреля акробатично при най-чистото състояние за първото полувреме. В 54-ата домакините откриха резултата. Марк Кукурейя не почисти добре, сърбинът Джорджевич овладя топката в наказателното поле, остана на крайници и означи с удар от 10 метра, насочвайки в десния ъгъл на вратаря - 1:0. Спортинг продължи да играе по-силно и да търси нов гол. В 86-ата Нефтели го осъществя с ориентиране от 11 метра след добра групова акция.
Примера дивисион 11 кръг, неделя 4 ноември  Ейбар 13:00предстои  Алавес