Отборът на Специя загуби с минималното 0:1 от Болоня в

...

Специя загуби без Петко Христов

Отборът на Специя загуби с минималното 0:1 от Болоня в мач от 14-ия кръг на Серия А. Единственото попадение в мача бе дело на Марко Арнаутович, който бе прецизен от дузпа в самия край.

Българският национал Петко Христов бе в състава за срещата, само че остана на пейката.

Иначе двата отбора размениха по няколко положителни положения през първата част, само че до попадение по този начин и не се стигна, с цел да пристигна 82-ата минута, когато М'Бала Нзола игра с ръка и подари дузпа на Болоня.

Точен от бялата точка бе Марко Арнаутович, който прати топката право в горния десен ъгъл на вратата на Проведел.

Така Болоня се върна на победния път и към този момент е девети с 21 пункта. Специя пък записа втора поредна загуба и остава на 17-ата позиция с едвам 11 точки.