Отборът на Специя постигна много важна побда с 1:0 в

...

Специя с важна победа, Гълъбинов влезе в края

Отборът на Специя реализира доста значима побда с 1:0 в семейството си на Порденоне от 22-ия кръг на Серия “Б”. Той бе реализиран против директен съперник в борбата за влизане в елита. Българският национал Андрей Гълъбинов още веднъж бе в групата на домакините и се появи в игра в края на мача в 84-ата минута на мястото на Мбала Н’Зола.

Единственото попадение в мача падна в 69-ата минута, а негов създател бе Матео Ричи с глава след центриране от фаул.

В добавеното време домакините останаха с човек по-малко, откакто Джулио Маджоре получи червен картон.

След този триумф Специя излезе на 7-ата позиция в таблицата с 31 точки. Порденоне пък резервира 2-ото си място с 35 точки. Серия Б 22 кръг, събота 2 февруари  Специя 2:0краен резулат  Кремонезе