Отборът на Спартак води на Севлиево с 1:0 през второто

...

За Купата на България, второ полувреме: Спартак – Севлиево 1:0

Отборът на Спартак води на Севлиево с 1:0 през второто полувреме на мача от шампионата за Купата на България в Търговище. Както е известно, спечелилият ще одобри елитния Верея в 1/16-финален дуел от шампионата.

Варненци са подкрепяни от над 50 свои почитатели, които пътуваха с коли. Изпълнителният шеф на клуба Мартин Зафиров пък гледа събитията на терена дружно с някогашния си треньор в Спартак от сезон 1998/1999 Ради Здравков.

Спартаклии изтърваха да поведат още във 2-рата минута, когато вратарят на севлиевци мазета първо удар на Ивайло Русев с крайник, а след последвалия корнер отклони с пръстите на ръката и шут с глава на Милен Николов в нов корнер.

Тактически по-правилната игра на варненския отбор даде резултат в 46-ата минута. Тогава след пас на Иво Михайлов нападателят Ивайло Русев насочи топката в мрежата с безмилостен удар – 1:0.

Това е четвърти гол на Русев в последните 5 дни след хеттрика при 4:0 над Тополи.

Съставът на Спартак: Иван Атанасов, Александър Йовчев, Милен Николов, Боян Илиев, Стефан Иванов, Тодор Маринчев, Васко Боев, Валентин Веселинов, Даниел Димитров (65 - Десислав Дяков), Ивайло Русев, Иво Михайлов

Източник: petel.bg