Отборът на Спартак (Пловдив) постигна категоричен успех с 5:0 в

...

Спартак разгроми Димитровград и отново е лидер в Трета лига

Отборът на Спартак (Пловдив) реализира безапелационен триумф с 5:0 в дуел от 21-ия кръг на Югоизточна Трета лига. Попаденията за " гладиаторите " осъществиха Тодор Тодоров (15), Александър Праматаров (54), Георги Лазаров (69), Венцислав Гюзелев (82) и Васил Стойчев (88). Мачът се игра в Марково.
Прочетете още
Мачът стартира на високо движение, като и двата състава имаха шансове да открият резултата. Все отново след 15 минути игра Тодор Тодоров откри резултата, откакто засече с глава центриране от корнер.

В 30-ата минута Георги Лазаров бе изведен от Сами Мехмедов, само че нападателят на " сините " не съумя да насочи добре топката, която прелетя надалеч от задачата.

В 54-ата минута Александър Праматаров вкара втори гол в мрежата на гостите от Димитровград, откакто се получи безредие в наказателното поле, а атакуващият футболисти от близка отдалеченост матира Янислав Георгиев.

В 69-ата минута капитанът на домакините Георги Лазаров направи резултата типичен. Той се разписа с удар от близка отдалеченост.

Пет минути по-късно Христо Христов бе изпъден от основния арбитър Стефан Стефанов, откакто футболистът получи втори жълт картон.

В 82-ата минута Венцислав Гюзелев с хубав удар направи провалянето за Димитровград още по-тежко.

В 88-ата минута Васил Стойчев също записа името си измежду голмайсторите. Той вкара майсторско попадение с удар с левия крайник. Това бе и последната забавна обстановка в конфликта.

С успеха Спартак събра 52 и е водач в Трета лига, а Димитровград е на петото място с 36 точки.

Следващият кръг Спартак гостува на Сливен

Спартак (Пловдив):  Кристиян Милушев, Димитър Пройчев, Йордан Пейчинов, Владимир Айтов, Сами Мехмедов, Теодор Митрев, Пламен Цончев, Александър Праматаров, Георги Лазаров, Тодор Тодоров, Венцислав Гюзелев

Димитровград: Янислав Георгиев, Дамян Чаушев, Атанас Йорданов, Габриел Георгиев, Филип Сантов, Мирослав Илиев, Христо Христов, Григор Георгиев, Димитър Алексиев, Вълчан Чанев, Горан Ахмед
Източник: trafficnews.bg