Отборът на Спартак Плевен се наложи над ЦСКА с 80:76

...

Спартак Плевен надигра ЦСКА в отложен двубой от НБЛ

Отборът на Спартак Плевен се наложи над ЦСКА с 80:76 (24:16, 21:16, 15:24, 20:20) като хазаин в отсрочен мач от 18-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ). Победата бе седма поредна и общо 15-а за плевенчани, а ЦСКА записа пета поредна загуба.

Двата състава направиха завладяващ конфликт през второто полувреме, а крайният победител не бе явен до самия край.

Баскетболистите на Спартак владееха самодейността през първото полувреме, в края на което водеха с 45:32, само че през вторите 20 минути ЦСКА се върна в мача и бе покрай успеха.

В началото на третата част домакините усилиха задатъка си до 15 точки, само че последователно „ алените “ понижиха изоставането си, което бе единствено 4 точки – 56:60 след 30 минути игра. ЦСКА поведе за първи път в средата на последната четвърт за 66:65 след тройка на Васил Бачев. Константин Тошков върна 2 точки за плевенчани, само че гостите още веднъж на три пъти повеждаха, в това число при 75:73 след панер на Александър Радукич при оставащи малко повече от две минути. След замяна на наказателни удари и точни стрелби на Николай Стоянов и Брайънт Томас Спартак стигна до триумфа.

Константин Тошков бе най-резултатен за домакините с 20 точки, 2 битки и 4 асистенции, Цветомир Чернокожев способства с 12 точки и 16 битки, а Томас добави 12 точки и 10 битки. С 18 точки и 5 асистенции приключи Родни Първис.

За „ алените “ Александър Радукич осъществя 21 точки и 11 битки, а 19 точки означи Венцислав Петков.

Спартак Плевен ще одобри Берое в идващия си мач на 10 февруари, а два дни по-късно ЦСКА ще бъде хазаин на първенеца Балкан също в дуел от 21-ия кръг на шампионата.