Отборът на Спартак (Плевен) постигна категоричен успех в двубой от

...

Спартак не остави шансове на Черно море Тича

Отборът на Спартак (Плевен) реализира безапелационен триумф в дуел от програмата на XXII кръг на Националната Баскетболна Лига, откакто се наложи при семейството си на Черно море Тича (Варна) с 91:74 (27:16; 18:17; 26:17; 20:24).

Иван Лилов беше най-полезен за спечелилите – 30 точки, а Николай Маринов и Денислав Вутев прибавиха надлежно по 17 и 14 точки за триумфа.

Кристиян Кръстев вкара 16 точки за гостите от морската ни столица, а Георги Боянов се отличи с „ дабъл-дабъл “ – 15 точки и 12 битки.

Възпитаниците на Александър Дяковски започнаха мощно дуела и след първите 10 минути преднината им бе двуцифрена – 27:16, като през втората четвърт играта се изравни, само че все пак, гостите не съумяха да стопят изоставането си и на почивката разликата в интерес на Спартак беше 12 точки – 45:33.

Плевенчани си подсигуриха успеха до огромна степан в третия интервал, когато още веднъж подвигнаха оборотите и преднината им мина границата от 20 точки – 71:50, като в заключителните 10 минути двата тима просто доиграваха дуела, а последния съдийски сигнал прозвуча при 91:74 в интерес на Спатртак.