Отборът на Спартак (Москва) пропиля много добър шанс да се

...

Наивни грешки в края провалиха Спартак

Отборът на Спартак (Москва) пропиля доста добър късмет да се приближи до излизане от групата си в Лига Европа, откакто записа домакинско проваляне с 1:2 против Рапид (Виена). Руснаците водеха с 1:0 до 10 минути преди края, само че позволиха два гола и останаха с 5 точки. Толкова има още и Глазгоу Рейнджърс, който от 22:00 часа излиза против Виляреал, който е с 6 пункта. С триумфа си Рапид най-малко краткотрайно излезе отпред със 7 точки.

Българският национал в редиците на домакините Ивелин Попов се появи като запаса в 81-вата минута тъкмо след изравнителното попадение на Мерт Мюлдюр. Зе Луиш беше вкарал за Спартак в 20-ата минута, когато излезе самичък против вратаря. Руснаците преобладаваха, държаха нещата в свои ръце и имаха по-опасните благоприятни условия, само че груби неточности в отбрана ги провалиха. В 80-ата минута никой не покри Мюлдюр при корнер и той изравни.

Московчани потеглиха да печелят срещата, само че в добавеното време Филип Шьобесбергер се измъкна от изкуствената засада и осъществя за 2:1 за австрийците. Останаха обаче подозрения за засада на футболиста на гостите.

FT‘ AUSWÄRTSSIEG!!! Das ist Rapid!!!! Der Kampf wird belohnt - wir kommen mit 3 Punkten mehr am Konto zurück nach Wien
Schöne Randnotiz: wir bleiben weiterhin in Moskau ungeschlagen
——————
SPM 1:2 SCR | #SPMSCR #UEL #EqualGame #SCR2018
— SK Rapid Wien (@skrapid) November 29, 2018
В последния кръг на 13 декември Спартак ще гостува на Виляреал, а Рапид приема Рейнджърс.
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Лига Европа 5 кръг, четвъртък 29 ноември  Спартак (Москва) 1:2краен резулат  Рапид (Виена)