Отборът на Спартак (Москва) продължава да разочарова своите фенове. Днес

...

Нов провал за Спартак

Отборът на Спартак (Москва) продължава да разочарова своите почитатели. Днес столичани позволиха проваляне с 1:2 в семейството си на Оренбург от 11-ия кръг на съветската Премиер лига. Това е четвърто следващо проваляне за Спартак в шампионата.

Гостите взеха преднина от два гола. В 45-ата минута Андрей Малих се разписа с глава след центриране на Георгий Зотов. След това в 63-ата минута Джордже Деспотович също порази вратата на московчани с глава след центриране от корнер.

В 65-ата минута домакините върнаха едно попадение. Лоренсо Мелгарехо вкара с глава след центриране на Зелихман Бакаев от корнер.

В 71-ата минута Оренбург остана с 10 души на терена, откакто Даниел Мишкич получи втори жълт и червен картон. Дори и това обаче не оказа помощ на столичани да се спасят от загубата и до края резултатът остана неизменен.

В различен мач от кръга Рубин и Уфа не излъчиха победител, като срещата посред им приключи 0:0.

Така Уфа заема 6-ата позииця с 15 точки, Спартак е с точка по-малко на 9-ото място в таблицата. Оренбург заема 11-ото място с 11 точки, а Рубин е със същия актив на 12-ото място.
Премиер Лига 11 кръг, неделя 29 септември  Спартак Москва 1:2краен резулат  Оренбург