Отборът на Спартак Москва допусна изненадваща загуба с 1:3 от

...

Спартак загуби от Ахмат в Москва

Отборът на Спартак Москва позволи изненадваща загуба с 1:3 от Ахмат Грозни на личния си стадион “Откритие Арена” в дуел от 27-ия кръг на съветската Премиер лига.

Гостите откриха още в 11-ата минута, когато Магомед Митришев приключи офанзива, стартирана от косовския халф Бернард Бериша. В средата на първото полувреме Ахмат стигна до втори гол след неточност в защитата на Спартак, а негов създател стана Исмаел.

В началото на втората част гостите шокираха с трети гол във вратата на Александър Селихов. Бериша стигна до наказателното поле, преодоля Никола Максимович и стреля в близкия ъгъл. Селихов игра с топката, само че не съумя да предотврати попадението. Спартак стигна до почетен гол едвам в края на мача, откакто Зе Луиш се пребори за топката в наказателното поле и подаде към Роман Зобнин, който я насочи към далечната греда, а Луис Адриано се разписа на празна врата.

Така Спартак остана трети с 50 точки, а Ахмат събра 34 и върви десети в класирането.

Премиер Лига 27 кръг, понеделник 23 април  Спартак (Москва) 1:3краен резулат  Ахмат Грозни