Отборът на СПАЛ нанесе първа загуба на Парма. Синьо-белите надвиха

...

СПАЛ нанесе първа загуба на Парма

Отборът на СПАЛ нанесе първа загуба на Парма. " Синьо-белите " надделяха с 1:0 " дуковете " в мач от 2-ия кръг на Серия " А ". Единственото попадение осъществя Мирко Антенучи в 49-ата минута. 33-годишният нападател беше прецизен с хубав удар от въздуха, като остави беззащитен вратаря Луиджи Сепе. На стадион " Ренато Д`Ара ", където СПАЛ семейства, отборът записа втори следващ триумф през тази акция. Преди седмица играчите на Леонардо Семпличи победиха с 1:0 Болоня на Филипо Индзаги, като станаха третият състав, който има цялостен актив от шест точки. Толкова имат огромните любимци Ювентус и Наполи.

Първото полувреме срещата беше изцяло равностойна, като липсваха чисти голови положения. Втората част започва с красивото попадение на Антенучи, който вкара 11 гола предходната година в шампионата. Ясмин Куртич пропусна да удвои в 76-ата минута, а по-късно Парма изпусна две благоприятни условия, с цел да стигне до второто си следващо тъждество. Да Крус стреля около гредата в 78-ата минута, а по-късно Фабио Чераволо в 90-ата минута се размина с гол.

Така Парма остана с една точка в класирането преди семейството на Ювентус от третия кръг в калчото. СПАЛ пък гостува на Торино другата седмица.
СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ

ПРОГРАМАТА НА ПАРМА
ПРОГРАМАТА НА СПАЛ Серия А 2 кръг, неделя 26 август  СПАЛ 2013 1:0краен резулат  Парма