Отборът на Созопол спечели очаквана победа с 3:1 над Борислав

...

Созопол с шести пореден успех

Отборът на Созопол завоюва предстояща победа с 3:1 над Борислав Първомай в среща от 22-ия кръг на Югоизточната трета лига. Победата на домакините можеше да бъде и доста по-убедителна, в случай че не бяха пропуските на нападателите и рефера Адриян Сюрджиев от Смолян. Той не отсъди през първото полувреме две кристални дузпи за домакините. Особено фрапиращо бе решението да не се отсъди нарушаване против Ласков в наказателното поле малко преди почивката. А домакините поведоха с попадение на Трайо Грозев с глава единствено след 120 секунди игра.

В 61-та минута Антонио Ласков с следващото си попадение от фаул повиши на 2:0. След още 4 минути още веднъж Ласков стреля рисково от фаул,вратарят на гостите Янко Шингаков отби, само че притичалият Стефан Стойнов от близко бе прецизен и направи резултата типичен. В 84-тата минути гостите от Борислав стигнаха до попадение. Вратарят на Созопол Свилен реля Нотев избави удара на Венцислав Гюзелев от дузпа, само че нападателят не сбърка при добавката. А в добавеното време още веднъж Трайо Грозев с глава стреля в дясната греда.

В класирането Созопол с 53 точки е втори и изостава на три от водача Нефтохимик.

Хасково - Асеновец

kotasport.com Югоизточна Трета лига 22 кръг, събота 23 март  Созопол 3:1краен резулат  Борислав 2009 (Първомай)