Отборът на Созопол спечели нови важни три точки в борбата

...

Созопол продължава победния си път

Отборът на Созопол завоюва нови значими три точки в битката за челната позиция в Югоизточната Трета лига. Вчера на стадион " Шипка " в Асеновград възпитаниците на Маргарит Димов се постановиха с 2:0 над опашкаря ФК Асеновец 2005, в среща от 19-ия кръг на шампионата. Това бе втора поредна победа напролет за " небесносините ", които преди седмица завоюваха вкъщи с 1:0 над ФК Загорец (Нова Загора). Двете попадения против Асеновец паднаха след почивката, а Яни Николов изведе гостите напред в 51-ата минута. Живко Димов, който се появи непосредствено от скамейката 10 минути преди края на мача, оформи крайното 0:2.

Домакините от Асеновград приключиха срещата с 10 души, откакто техен играч бе изпъден за втори жълт картон. В 30-ата минута постоянен гол на Мартин Газиев за гостите от Созопол, бе анулиран, откакто основният и страничният рефер от Стара Загора бяха на друго мнение. Първоначално бе отсъдена засада, само че по-късно съдиите сметнаха за нужно да не си трансформират решението и да не зачетат постоянното попадение на Созопол. През двете полувремена гостите бяха по-класният отбор и изцяло справедливо завоюваха. На неприятния терен доминираха най-вече единоборствата. Гостите въпреки всичко стигнаха до успеха след почивката. След странично мятане на Диян Лефтеров и неточност в защитата на домакините, полузащитникът на Созопол Яни Николов бе най-съобразителен в наказателното поле и с удар в средата на вратата откри резултата.

В 80-ата минута превъзходството на по-класния отбор даде резултат с второ попадение. Негов създател бе Живко Димов. Полузащитникът, който влезе непосредствено от скамейката, вкара гола на успокоението за Созопол. След свободен удар от границата на наказателното поле и заучено състояние, Станимир Баев центрира в дребното поле, а французинът Уилфред Гримо върна обратно за Димов, който с образцов изстрел диагонално оформи крайното 0:2.

ФК Созопол: 24.Свилен Нотев, 11.Петър Кюмюрджиев (c), 16.Диян Лефтеров, 27.Мурад Ибрахим, 10.Мартин Газиев, 6.Стефан Стойнов, 15.Яни Николов, 21.Станимир Баев /4.Иван Макриев/, 23.Антонио Ласков /17.Димитър Коларов/, 20.Уилфред Гримо, 22.Георги Георгиев /26.Живко Димов/ Резерви: 1.Роман Васенев, 4.Иван Макриев, 14.Ангел Каракашев, 9.Трайо Грозев, 17.Димитър Коларов, 7.Кристиян Иванов, 26.Живко Димов

В слдващия 20-и кръг на Югоизточната Трета лига, " небесносините " одобряват вкъщи на своя стадион " Арена Созопол " - ФК Розова котловина Казанлък. Двубоят е на 09-и март /събота/, от 16:00 часа. Югоизточна Трета лига 19 кръг, събота 2 март  Асеновец (Асеновград) 0:2краен резулат  Созопол