Отборът на Созопол продължава напред за Купата на България след

...

Созопол отстрани Миньор за Купата на България след дузпи

Отборът на Созопол продължава напред за Купата на България след нов триумф в предварителните кръгове от шампионата. Вчера на стадион " Миньор " в Раднево, възпитаниците на Маргарит Димов отстраниха локалния отбор, след изпъление на дузпи и тъждество в постоянното време - 1:1. Така Созопол към този момент чака жребия в петък и тим от Втора лига. " Небесносините " изцяло справедливо се класираха напред, откакто и тази година имаха сложни противници в лицето на Черноморец (Бургас), Несебър и Миньор (Раднево) от предварителните кръгове в конкуренцията. В другите зони има тимове, които играят по-малко мачове, само че се класират напред. БФС би трябвало да го вземе в поради, не е правилно други клубове да играят по-малко срещи и още веднъж да са в първите кръгове с тимовете от Втора лига. Созопол всяка година играе на три фронта - Аматьорската купа, Купата на страната и шампионата. Не омаловажава нито една среща и играе постоянно за победа. Вчера наставникът на Созопол даде отмора на съществени футболисти, които играят по-често в шампионата, а други ги пусна след почивката. Опитният защитник Диян Лефтеров бе в групата, само че получи отмора. Нападателят Венцислав Гюзелев бе осъден за аления си картон от последния кръг в шампионата с ОФК Несебър. Юношата на Славия Ангел Каракашев беше болен и не пътува с тима. В групата за мача бяха още юношите Даниел Андреев, вратарят Владислав Великин, Златко Ненов, Диян Лефтеров и появилите се след почивката Кристиян Иванов, Антонио Ласков и Радослав Байчев. Созопол изцяло справедливо се класира напред за Купата на България, откакто сподели повече воля, предпочитание, темперамент и себераздаване през целия дуел. Още в 9-та минута след добра офанзива домакините от Раднево откриха резултата, а прецизен бе Димитър Видев, който на няколко пъти към този момент се разписва против Созопол за шампионата, а в този момент и за Купата. В 30-та минута Борислав Хаджиев бе съборен пред дъгата на наказателното поле, а Мурад Ибрахим с прецизното си осъществяване от свободния удар изравни резултата. Опитният защитник изпрати топката в средата на вратата под напречната греда за 1:1. През втората част и двата тима играха внимателно, имаха положения, само че нови попадения по този начин и не паднаха. Домакините от Раднево могат да съжаляват, откакто имаха повече чисти обстановки, само че вратарят Роман Васенев се намесваше безапелационно. При дузпите гостите от Созопол бяха безапелационни, реазлизирайки първите си 4 осъществявания от бялата точка. Точни за небесносините бяха Кристиян Иванов, Георги Георгиев, Антонио Ласков и Радослав Байчев. Последната пета дузпа трябваше да бъде изпълнена от Яни Николов, само че до нея по този начин и не се стигна, а Созопол към този момент чака жребият и тим от Втора лига в първия кръг с тимовете от професионалното равнище и се готви за идващия мач в събота против Свиленград от 4-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Созопол: 1.Роман Васенев, 2.Мариян Димитров, 20.Мурад Ибрахим, 14.Расим Сюлейман, 11.Петър Кюмюрджиев (с), 6.Стефан Стойнов, 15.Яни Николов, 27.Живко Димов /10.Антонио Ласков, 23.Ариф Ферадов /30.Радослав Байчев/, 99.Борислав Хаджиев /7.Кристиян Иванов/, 9.Георги Георгиев