Отборът на Созопол прекъсна поредицата си от победи в контролните

...

Созопол претърпя второ поражение в контролите, небесносините загубиха от ОФК Карнобат

Отборът на Созопол прекъсна поредицата си от победи в контролните срещи, записвайки второ проваляне. " Небесносините " отстъпиха с минималното 1:0 в седмата си инспекция при визитата на един от противниците в Югоизточната Трета лига - ОФК Карнобат. Срещата се организира на градския стадион в Карнобат, а основен арбитър бе Светослав Лазаров. Наставникът на морския отбор Маргарит Димов даде отмора на съществени футболисти, а други към момента се възвръщат от леки контузии, само че към този момент упражняват с тима. Созопол не търсеше резултат в днешната инспекция, а Маргарит Димов ротираше състава, като пусна два разнообразни в двете полувремена. Единственото попадение падна след почивката в 73-ата минута, дело на Стойко Колев. Маргарит Димов даде отмора на вратаря Свилен Нотев, който пък игра в предходната контрола с Миньор (Раднево) за сметка на Роман Васенев. По едно полувреме в двете контроли записа младият пазач на " небесносините " Петър Александров, който имаше огромна заслуга с изявите си в днешната среща. Юношата на Черноморец (Бургас), роден 2001 година, още веднъж сподели класа на вратата в днешната инспекция с ОФК Карнобат. Талантливият вратар се намеси на няколко пъти и предотврати още няколко попадения за домакините. Французинът Уилфред Гримо към този момент тренира без топка, като се чака да е подготвен за идващите контроли. Нападателят Трайо Грозев към момента лекува травма, а Димитър Коларов, Милен Димов и Кристиян Козаров също получиха отмора. Созопол може да съжалява, че не взе нещо от мача, като пропусна три чисти положения преди почивката и още толкоз през втората част. В 16-ата минута Антонио Ласков изведе Георги Георгиев, който стреля в обсега на вратаря на ОФК Карнобат Любомир Стефанов. В 25-ата минута още веднъж след меле в наказателното поле на карнобатлии, Георги Георгиев стреля от придвижване, само че Любомир Стефанов сподели превъзходен инстикт и мазета в корнер. Стефан Стойнов също стреля високо над вратата след статично състояние. Ангел Каракашев и Кристиян Иванов също имаха благоприятни условия, само че биха неопределено настрана от вратата на Карнобат. Домакините също имаха няколко обстановки, само че вратарят на Созопол Роман Васенев резервира вратата си суха. През втората част темпото на игра не се промени, а двата тима изчакваха своя късмет. Мартин Газиев със мощен удар от отдалеченост не съумя да означи. В 65-ата минута домакините имаха две благоприятни условия за гол, само че Петър Александров отрази изстрелите. Георги Бинев също не съумя да се разпише от два метра, стреляйки високо над вратата. В 73-ата минута Георги Бинев центрира по десния фланг, а Стойко Колев с удар от придвижване в наказателното поле прати топката във вратата на Петър Александров, който нямаше какво да стори. Малко по-късно нови две намеси на стража на Созопол резервираха резултата 1:0. В последните минути на срещата Кристиян Иванов можеше да се разпише след положително извеждащо подаване в дълбочина на Мартин Газиев. Младият нападател остана очи в очи с Даниел Желев, само че шутът му бе избит в корнер от вратаря на Карнобат. След последвалия ъглов удар още веднъж Кристиян Иванов можеше да се разпише, само че изстрелът му от воле бе уловен от Даниел Желев. Това бе и последната забавна обстановка в срещата. Първо полувреме ФК Созопол: 1.Роман Васенев, 4.Иван Макриев, 14.Ангел Каракашев, 16.Диян Лефтеров, 10.Мартин Газиев (c), 6.Стефан Стойнов, 21.Станимир Баев, 23.Антонио Ласков, 26.Живко Димов, 22.Георги Георгиев, 7.Кристиян Иванов Второ полувреме ФК Созопол: 12.Петър Александров, 11.Петър Кюмюрджиев (c),16.Диян Лефтеров /2.Иван Чавдаров/, 5.Златко Ненов, 27.Мурад Ибрахим, 10.Мартин Газиев, 15.Яни Николов, 21.Станимир Баев, 26.Живко Димов /18.Иван Ангелов/, 22.Георги Георгиев, 7.Кристиян Иванов Следващата осма контролна среща на " небесносините " е в сряда /13-и февруари/, а противник е ОФК Несебър. " Въпреки загубата аз съм доста удовлетворен от инспекцията. Това се дължи на обстоятелството, че дадохме опция да поиграят по-млади момчета. Видяхме ги в какво положение се намират и до каква степен можем да разчитаме на тях. Така че смятам контролата за извънредно потребна. Продължаваме си подготовката по проект и се готвим за подновяването на шампионата “, разяснява изпълнителният шеф на Созопол Румен Димов.