Отборът на Слован (Братислава) записа нова убедителна победа на сметката

...

Божиков и компания с мощна победа като гост

Отборът на Слован (Братислава) записа нова безапелационна победа на сметката си в шампионата на Словакия. Шампионите се постановиха с 5:0 като посетител на Серед и прибавиха нови три точки в актива си. Българският бранител Васил Божиков записа цялостни 90 минути за своя отбор.

Върнан Де Марко осъществя първите две попадения за Слован в 7-ата и 29-ата минута след две асистенции на Ноно. След това и испанецът се разписа в 56-ата минута.

Бившият нападател на Локомотив (Пловдив) Ален Ожболт вкара четвъртият гол за гостите от дузпа в 72-ата минута, а крайното 0:5 оформи Ерик Даниел в добавеното време на мача.

С този триумф Слован е безапелационен лидер в класирането с 51 точки, пред Дунайста Сстреда с 44 и Спартак (Търнава) с 35. Серед е едвам на 8-ото място с 22 точки.