Отборът на Слован (Братислава) се класира по категоричен начин на

...

Слован и Божиков категорично на финал за Купата на Словакия

Отборът на Слован (Братислава) се класира по безапелационен метод на край за Купата на Словакия, постигайки втора победа над Злате Моравце в реванша от 1/2-финала. Играчите на Ян Козак бяха спечелили първата среща с 4:1 на собствен терен, а през днешния ден довършиха противника с 2:0 като посетител и с общ резултат 6:1 се класираха напред.

Българският национал Васил Божиков още веднъж изведе гостите с капитанската лента и записа цялостни 90 минута, като оказа помощ на отбора си да резервира " суха " мрежа.

Слован стигна до успеха довечера с голове на Жан Медвед в 45-ата и Владимир Вайс в 61-ата минута от дузпа. Домакините пък приключиха дуела в понижен състав, откакто Асанович бе изпъден с втори жълт и червен картон в 60-ата минута, когато извърши нарушаването за дузпата на противника.

На финала Слован чака спечелилия от другия полуфинал сред Ружомберок и Дунайска Стреда, като първия дуел посред им приключи 1:1.