Отборът на Слован (Братислава) направи огромна крачка към класиране на

...

Слован и Божиков докосват финала за Купата на Словакия

Отборът на Слован (Братислава) направи голяма крачка към класиране на Финал в шампионата за Купата на Словакия. Столичани реализираха безапелационна победа с 4:1 над Злате Моравце в първия конфликт от 1/2-финала и взеха сериозна преднина преди реванша след седмица. Цял мач за домакините записа българският национал Васил Божиков.

Голям мач за Слован направи някогашният нападател на Локомотив (Пловдив) Ален Ожболт, който осъществя първите два гола за своя отбор в 8-ата и 28-ата минута. Другите две попадения за състава от Братислава бяха на сметката на Жан Медвед в 73-ата и Давид Стрелец в 83-ата минута.

Попадението за гостите пък падна в 14-ата минута и негов създател бе Борис Чмилянич.

В другия полуфинал един против различен ще се изправят Ружомберок и Дунайска Стреда, като първият конфликт посред им е на следващия ден.