Отборът на Славия успя да открадне изключително ценнна победа с

...

Славия нанесе ново поражение на Локомотив Пд

Отборът на Славия съумя да открадне извънредно ценнна победа с 1:0 против Локомотив Пловдив в първия неделен дуел от петия кръг в efbet Лига. Людовик Соарес означи след намесата на ВАР в 19-та минута, като след храбри изяви в отбрана " белите " справедливо си потеглиха от Пловдив с цялостния комплект точки. Тимовете започнаха равностойно, а първият късмет беше за гостите. Ертан Томбак центрира от десния фланг, а на задната греда на Локо Пд Ради Кирилов засече с глава, само че около вратата на Илко Пиргов. В 19-та минута точно столичани стигнаха до попадение. След разиграване по левия фланг, Людовик Соарес откри Питър Макрилос, на който топката беше отнета от Милош Петрович. Кълбото обаче стигна до Людовик Соарес, чийто удар изненада Илко Пиргов. След две минутна инспекция на ВАР попадението в последна сметка беше зачетено. След гола Локомотив сподели нови недостатъци в отбрана. Първо Гомис разреши на Кирилов да стреля към вратата, само че шутът излезе в навън. Малко по-късно Калоян Кръстев небеше неакуратен след удар с глава от доста комфортна позиция. До края на полувремето отборите размениха по един неакуратен удар на Кристиян Гомис и Калоян Кръстев, само че без повече съществени обстановки. В началото на второто полувреме темпото на мача се накъса извънредно доста, а основният арбитър Давидов сподели няколко поредни жълти картона за играчи на Славия. В 61-та минута " смърфовете " получиха късмет. След центриране към Георги Минчев таранът се извиси над всички, само че ударът му беше уловен майсторски от Светослав Вуцов. Девет минути по-късно Бирсент Карагарен получи топката на границата на наказателното поле и опита мерника си, само че Светослав Вуцов беше на равнище, с цел да отрази. Славия отвърна в 74-та по превъзходен метод. След страхотна контраофанзива Радослав Кирилов откри Питър Макрилос, а удрът на австралиеца мина на сантиметри от странични дирек на Илко Пиргов. До края на мача Бирсент Карагарен насочи два мощни удара към вратата на Вуцов, само че младият пазач се оправи, с цел да резервира трите точки за Славия.
Източник: dnesplus.bg