Отборът на Славия спечели драматично с 3:2 (16:25, 25:18, 24:26,

...

Славия с драматичен успех в първия двубой срещу Левски от четвъртфиналите на НВЛ при дамите

Отборът на Славия завоюва трагично с 3:2 (16:25, 25:18, 24:26, 25:18, 15:11) вкъщи против Левски първата четвъртфинална среща сред двата отбора от четвъртфиналите на женското волейболно състезание на България.

В зала " Панайот Пондалов " в София " белите " трябваше да поработят много, с цел да стигнат до триумфа, откакто изоставаха в резултата при 0:1 и 1:2 гейма.

В последна сметка домакините откриха сили да стигнат до обрата и да запишат четвъртата си поредна победа над този противник в границите на сегашния сезон.

Любопитното е, че единствено преди няколко дни Славия и Левски играха един против различен и в последния кръг от постоянния сезон, като тогава още веднъж " белите " завоюваха с 3:2.

Днешният триумф обаче бе надалеч по-ценен, защото приближава девойките на Иван Димитров на единствено една победа от място в полуфиналите.

Реваншът сред тимовете на Левски и Славия ще бъде тази събота (18 март) от 19.00 часа.