Отборът на Славия се класира за финала на Купата на

...

Славия е първият финалист за Купата на България

Отборът на Славия се класира за финала на Купата на България, откакто победи Ботев Пловдив с 1:0 в реванша сред двата отбора и в профил своя противник с общ резултат 2:2 и повече голове на непознат терен.

На Националния стадион „ Васил Левски “ след равностойно първо полувреме „ белите “ натиснаха в търсене на нужния им гол и стигнаха до него в 66-та минута, когато Ивайло Димитров осъществя дузпа, отсъдена за безсмислено нарушаване на Пламен Димов против него. В оставащите минути „ канарчетата “ потърсиха изравнителен гол, който щеше да ги класира за финала, като на два пъти пловдивчани бяха ощетени от съдиите. В 77-та минута резервата Стивън Петков бе изведен самичък против Георги Петков, преодоля вратаря на домакините и прати топката във вратата, само че голът бе анулиран поради засада. Повторенията демонстрираха, че засада няма и Петков е в чиста позиция. Най-спорният миг пристигна в 83-та минута, когато централният бранител на Славия Стефан Велков извърши 100-процентово нарушаване против Жоао Пауло, само че основният рефер Станислав Ставров даде знак играта да продължи. В оставащите минути не се игра доста футбол и в последна сметка Славия завоюва и се класира за финала на Купата, където ще срещне Левски или ЦСКА-София. /БГНЕС
Източник: bgnes.com