Отборът на Славия постигна победа с 2:0 при домакинството си

...

Славия вгорчи дебюта на Николай Киров начело на Берое в Деня на София

Отборът на Славия реализира победа с 2:0 при семейството си на Берое в мач от 11-ия кръг на Първа лига.

„ Белите “ откриха резултата на стадион „ Александър Шаламанов “ в последните секунди на първото полувреме, когато Емил Стоев центрира по земя от левия фланг в наказателното поле към Галин Иванов, бранителят на заралии Димитър Пиргов понечи да играе с топката и това обърка стража Иван Гошев, който позволява кълбото да влезе в долния ляв ъгъл на вратата му.

Съставът на Златомир Загорчич удвои преднината си в 70-ата минута посредством Кемело Нгуена, който се разписа в горния десен ъгъл на вратата, защитавана от Гошев, с удар от границата на пеналтерията.

Срещата бе формален дебют на Николай Киров отпред на старозагорския отбор

В класирането Славия събра актив от 18 точки и измести Локомотив София от шестото място. Берое е десети с 11 пункта.