Отборът на Славия победи трудно с 2:1 у дома Монтана

...

Славия изтръгна победата срещу Монтана |

Отборът на Славия победи мъчно с 2:1 вкъщи Монтана в дуел от 21-ия кръг на футболното ни състезание след две попадения на Питър Макрилос през първото полувреме.

Първото от попаденията му падна в 32-ата минута. Радослав Кирилов центрира в наказателното поле, където Питър Макрилос с глава от близко се разписа за 1:0.

Само пет минути по-късно Николай Минков изравни след пробив отдясно и центриране на Александър Башлиев.

Минута преди приключване на постоянното време на първата част още веднъж Макрилос се разписа във вратата на монтанци.
След почивката головите положения в двете наказателни полета липсваха и в последна сметка резултатът се резервира.

След този триумф Славия има актив от 19 точки на десето място, до момента в който монтанци са с точка по-малко на 12-та позиция.

Днес ще се изиграят и мачовете Ботев (Пд) - ЦСКА 1948 и Ботев (Враца) - Левски.

В първите два мача от кръга в петък Лудогорец завоюва с 1:0 против Арда, а мачът Локомотив (Пд) - Берое приключи без победител - 1:1.

Разградчани към този момент имат 11 точки задатък на върха пред съставите на Локомотив и ЦСКА.
Източник: offnews.bg