Отборът на Славия победи Черно море с 2:0 в първия

...

Славия прекъсна серия на Черно море пред побелелите трибуни на Васил Левски

Отборът на Славия победи Черно море с 2:0 в първия мач от междинния 18-и кръг на Първа лига, игран на потъналия в сняг народен стадион " Васил Левски ".

Домакините на срещата се бяха постарали да почистят терена, само че трибуните бяха побелели, само че не от почитатели на Славия, а от сняг.

" Белите " бяха по-настоятелни през по-голямата част от дуела и справедливо стигнаха до триумфа. Първата добра опция се откри пред гостите в 13-та минута, когато Антон Огнянов стреля неопределено с глава от комфортна позиция.

Последваха няколко положителни шанса за възпитаниците на Златомир Загорчич, преди да стигнат до откриващия гол в продължението на първата част, когато халфът Иван Минчев се разписа със страховит изстрел с левия крайник.

Доста любопитна бе и насладата на Минчев, който се гмурна в големите преспи към тъчлинията, с цел да отпразнува попадението.

След почивката " моряците " потърсиха изравнителен гол, само че бяха безидейни в офанзивата, до момента в който домакините направиха няколко рискови контраатаки и осъществиха една от тях в 83-та минута след прецизен изстрел на Галин Иванов.

По този метод Славия продължи с положителните си изяви напоследък и към този момент има 23 точки, като се приближи на единствено три от първата шестица в класирането. Черно море пък прекъсна серията си от три следващи победи като посетител и остава с 24 точки на седма позиция.