Отборът на Сибиу, с българина Павлин Иванов в състава, загуби

...

Сибиу и Павлин Иванов започнаха с поражение в плейофите на баскетболното първенство на Румъния

Отборът на Сибиу, с българина Павлин Иванов в състава, загуби трагично като посетител на Волунтари с 89:91 (27:23, 22:32, 20:22, 20:14) в първа среща от четвъртфиналните плейофи на шампионата на Румъния по баскетбол за мъже. В серията се играе до три триумфа в пет мача. Вторият дуел е плануван за 16 април (вторник), а Сибиу още веднъж ще бъде посетител.

Националът стартира като титуляр и приключи с 8 точки, 4 битки, 1 асистенция и 1 чадър за 26:26 минути на паркета.

Иванов даде преднина на своя отбор 89:88 при оставащи 37 секунди, само че по-късно домакините вкараха панер и углавен удар, с цел да създадат поврат и да завоюват мача.

Рареш Ута се отличи с 19 точки и 17 битки за Сибиу, а за спечелилите Тревън Алън беше най-полезен с 30 точки и 6 асистенции.