Отборът на Шумен се наложи над Миньор с 92:86 (29:24,

...

Шумен удари Миньор в НБЛ

Отборът на Шумен се наложи над Миньор с 92:86 (29:24, 21:19, 26:22, 16:21) в среща, играла се в зала " Триадица " в София, част от петия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Съставът на Шумен реализира втора победа от петте си изиграни мача, а Миньор 2015 позволи втора поредна и общо четвърта загуба.

Двубоят стартира оспорвано и с равностойна игра, а към средата на първата част гостите откриха леко предимство и подвигнаха разликата до 9 точки. Тимът на Шумен водеше с 29:24 след 10 минути игра.

Перничани се добрижиха на 3 точки, само че съставът от Шумен отново усили дистанцията и дръпна с 41:30 в средата на втората четвърт.

Воденият от старши треньора Янко Янков тим задържа водачеството и имаше задатък от 48:38 при оставаща минута от първото полувреме.

На почивката символичните домакини от Миньор 2015 изоставаха с 43:50, а след подновяването на играха отново наваксаха изоставането си до 3 точки при 53:56, а след това и 56:58 четири минути преди края на третия интервал.

Миньор 2015 обаче загуби новото попълнение Огнен Пантович, който натрупа 5 персонални нарушавания.

Последните 10 минути започнаха с преднина от 76:65 в интерес на Шумен. До края стрелбата от далечно разстояние за перничани продължи да не върви, само че те съумяха да се приближат на 4 точки при 80:84 при оставащи по-малко от две минути.

Състезателите на Шумен обаче удържаха опитите за поврат и стигнаха до успеха.

Ивайло Тонев бе най-резултатен за гостите с 30 точки, а Брайън Камерън добави 14 точки и 11 битки.

За Миньор 2015 Данило Арнитович приключи с 24 точки и 10 битки.

В идващия кръг отборът на Шумен ще гостува на Левски на 10 ноември, а ден по-късно за състава на Миньор 2015 следва посещение на Балкан.
Източник: novsport.com