Отборът на Шумен постигна първа победа в турнира от Черноморските

...

Шумен победи Ямбол в мач от Черноморските игри по баскетбол

Отборът на Шумен реализира първа победа в шампионата от Черноморските игри, който се организира в зала „ Христо Борисов “ във Варна., през днешния ден Шумен се наложи мъчно Ямбол със 79:76. Гостите бяха на път да изтърван успеха в последната част, само че съумяха да се върнат в мача и да го завоюват.

За спечелилите Уилфрийд Ликей вкара 20 точки и взе 9 битки, а Брайън Камерон добави 18 точки.

За Ямбол Иван Лилов записа 18 точки, Геди Йозапайтис – 17 точки, а Тейлър Къри вкара 16 точки и завоюва 9 битки.

Двата тима изиграха доста оспорвана и равностойна първа част. В началото гостите поведоха със 7:0, само че с тройка на Геди Йозапайтис 5.31 минути преди края на интервала Ямбол поведе с 11:9. Последваха две изравнявания на резултата, след които още веднъж отборът на Шумен съумя да поведе с три точки – 18:15. Домакините обърнаха при 22:21, а след тъждество при 25:25 с панер на Уилфрийд Ликей Шумен взе първата четвърт с 27:25. За две минути и половина игра през втората четвърт гостите в мача съумяха да поведат с 8 точки при 33:25, а малко по-късно преднината им стана 9 точки – 36:27. Около три минути преди почивката с панер на Дейвид Ролинс Шумен поведе с 10 точки – 41:31. На полувремето резултатът бе 49:40 за гостуващия отбор.

След почивката отборът на Ямбол небрежно вкара 5:0 точки и съумя да понижи изоставането си. След малко повече от 4 минути игра с панер на Шакил Уолтърс домакините понижиха пасива си до 2 точки – 51:53. Отборът на Шумен отвърна със серия 8 към 2 точки и още веднъж поведе с 8 точки – 61:53. Преди последния интервал резултатът бе 67:61 за гостуващия отбор. Домакините стартираха чудесно последната четвърт и за малко повече от пет минути игра вкараха 13 против 2 точки и съумяха да извърнат резултата в своя изгода – 74:69. Две минути и 14 секунди преди края Шумен изравни при 76:76 с панер на Брайън Камерон, а по-късно и поведе след два сполучливо изпълнени наказателни удари от същия играч. Ямбол се опита, само че не съумя да обърне резултата и шуменци записаха първата си победа в конкуренцията.

След тази среща три тима имат по една победа – Академик Пловдив (1 мач), Шумен (2 мача) и Ямбол (2 мача), а Черно море Тича е с 1 загуба от 1 изиграна среща.

По-късно през днешния ден е вторият мач от програмата за деня сред тимовете на Черно море Тича и Академик Пловдив.

Утре са последните два мача от конкуренцията. От 16:00 часа играят Академик Пловдив и Ямбол, а от 18:30 Черно море Тича среща отбора на Шумен.