Отборът на Шумен победи тима на Ямбол с 82:74 (15:20,

...

Шумен се справи с Ямбол като гост

Отборът на Шумен победи отбора на Ямбол с 82:74 (15:20, 21:15, 27:21, 19:18) като посетител в зала „ Диана “ в мач от 11-я кръг в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Баскетболистите на Шумен прекъснаха серията си от четири следващи провали и реализираха четвърти триумф от началото на сезона, а съставът на Ямбол позволи втора поредна и общо шеста загуба от 11 мача.

Домакините стартираха по-добре и водеха с 20:15 след първата четвърт, само че състезателите на Шумен направи серия от 12:2 за по-малко от 5 минути във втората част и обърнаха до 27:22.

Ямбол понижи изоставането си до точка на почивката – 35:36 и макар, че стигна до тъждество в един миг от третата четвърт, не съумя да реализира поврат. Гостите държаха водачеството преди последния интервал при 63:56 и не изпуснаха самодейността до края на дуела.

Ивайло Тонев бе най-полезен за успеха на Шумен с 29 точки и 5 битки, а Брайън Камерън способства с 16 точки, 4 битки и 6 асистенции.

За домакините Павел Маринов приключи с 22 точки, 3 битки и 4 асистенции, до момента в който Иван Лилов и Айзък Бонтон вкараха по 15 точки.

В идващия кръг на 17 декември Ямбол ще бъде хазаин на ЦСКА, а Шумен приема първенеца Балкан.